<<259   260   261>>
Singapur - pupek JihoVýchodního Světa.
Jsme tady už podruhé, všechny cesty totiž vedou přes Singapur. A to především ty vodní, v zálivu pod náma čekají na svůj okamžik stovky lodí.

Poprvé jsme pohostinnosti nádherného letiště využili cestou do Indonésie.

V obrovských halách jsme tu nalezli třeba i motýlárium.


Než si vyzvedneme Tondu z přístavu, máme dva-tři dni na vyřízení formalit a na užití si města.

Po barvité a chudé Indonésii je tohle lesklá bohatá výkladní sříň, a taky kousek Západu uprostřed Ásie. Čtyři oficiální jazyky na tabulích, angličtina je první a naprosto běžná.

Centrální city je opravdu bombastická. Vše je čisté a dokonalé. Poutník odkudkoliv se tu cítí příjemně a jako ve scifi pohádce.

Metro je přesné a při mimořádném návalu se vypraví mimořádný vlak do několika minut..
Vše je dokonalé a křičí: tady jsou velké peníze! Užijte si je s námi.

Nic není postaveno jen tak narychlo. Leknínové jezírka nad stropními okny těsní, eskalátory jezdí, vodotrysky stříkají, kachličky lícují, lasery laserují a kašna kašnuje.Jenom je to tu pořádně drahé. Nocleh nacházíme díky webu za rozumnou cenu v čínské čtvrti. Systém pojmenování ulic je pro nás i pro GPS obtížný a tak se vyptáváme. Rádce nám ukazuje cestu a pak si nás nějak divně prohlíží: Víte že tohle je vykřičená čtvrť?.
No co, hlavní je láce, říkáme si. Až na hotelu se dozvíme že sazba je za jednu hodinu a ne za den. Nakonec ale seženem příjemný nocleh a máme pěknou pozorovatelnu na večer. Přímo pod oknem je mobilní lékárna.


A hurá zase do centra.
Sci-fi zahrada, s patřičným světelným a zvukovým pozadím.

Lasero - bublifuko - vodotrysko - video - hudební šou pro lid, každý den ve 20.

Výjedem si výtahem na střechu onoho bombastického hotelu s bazénem ve 150m nad městem. Na horizontu vidíme pravděpodobně největší zdroj zdejšího bohatství: stovky kotvících lodí. Tudy musí proplout každá čínská kecka. Kdybychom poslali Tondu jen o pár kilometrů dál do prvního Malajského přístavu, stejně by jej tady překládali na jinou loď.

Velcí kluci si na prostranství hned vedle hrají na hvězdné války.Zpátky do reality, tohle není pro svět mne. Amazonku musím k jeho opuštění trochu přemlouvat, je z tohoto města úplně nadšená. Podívejte se na Amazončin deník ze Singaapuru viděla toho více. Na mne totiž na letišti vlezl jakýsi virus a tak měla šanci obrazit úplně všechno, a bez brblajícího mě:) Zatímco jsem se poctivě potil v bordelovém pokoji.

Realita je pro nás docela příznivá: Úspěšně se propleteme průmyslovámi čtvrtěmi a nacházíme ten správný dok. Tonda dorazil vpořádku! Ukradená koule, již potřebujeme na odviják, je jen malá daň. Máme sousedy z expedice "OZ-taxi". Nic o nich nevíme, než že jsme je zahlédli už v Darwinu. Opravdu není mnoho auto-expedic mezi Evropou a Austrálií. Téhle začínáme zkráceně říkad "Ozeťáci". (Jejich méno je odvozeno od jejich auta, jež dříve sloužilo ve kterémsi jihoaustralském městě jako taxík.) Musíme je nakontaktovat, pomůže tohle foto..

V Singapuru nesmíme řídít své vozidlo, proto ta nakládka na odtahovku.
Za 5km za mostem začíná kontinent ÁSIE!Most už přejířdíme po svých.


<<259   260   261>>

(zpět na vvv)