Včera večer jsem měl ve Fieschi štěstí. Aspoň jsem si to myslel. V místním PG shopu měli otevřeno, ač bylo devět večer. Slušně jsem se optal tandemového svalnatce, zda na mne nemá chvíli čas a on mi ochotně vysvětloval, jak zde fungují údolky a konvergence. Taky to přesně odpovídalo mým včerejším překvapivým poznatkům. Zejména to, že na konci údolí u Furka pasu padá údolka dolů a pak se znenadání uprostřed údolí obrátí obvyklým směrem.
Při vyjevení mého přání letět na Chamonix, mne hned varoval před CTR a TMA na cestě, tož jsem si to ofotil:

..a taky na problematicke údolky v oblasti Martigny. Na otázku, zda mám startovat na nejvyšší stanici lanovky nebo kde, mi sdělil že jasně, že odtamtud se dá letět na všechny strany. A taky mi sdělil, že s Cenou 30Fr se nedá nic dělat. ...Asi už jsem ho sral.

Jak se kabinka lanovky blížila na víc jak 2900m vysoký kopec, jsem mého rádce proklel. Nikdy jsem nebyl na Lomnickém štítu, ale takhle nějak si to představuju. A nikdy jsem nechtěl odtamtud startovat. Ano, i malinká startovačka se tu našla nad skalnatýn srázem. Start možný jen v jediném směru a jen při mírném 2-3m/s. Spíš, než že se mi chtěl svalnatec pomstít za všetečnost, je asi spolumajitelem akcií zdejších lanovek. Naštěstí nefouká nic. Uklidňuju se na vrcholku nádherným rozhledem.

Z normální startovačky hluboko pode mnou probublávají nahoru první padáky. Ale zpáteční jízdenku mu nedaruju! S knedlíken na žaludku si srdnatě připravuju padák nad srázem. Samozřejmě pod palbou důchodcovských kamer. Supi! Čekám na správný závan. Nekonečně. Je zjevné, že jsem spíše na závětrné straně. Najednou se všechny kamery otáčejí jiným směrem. Hmmm, tady nad ledovcem bych manekýnu nečekal.

Huuu, to je správný okamžik, skáču do toho - samozřejme s půlklapem ("No to jsem čekááál..."). A důchodci supi utřeli nos. Jupííí!

Ve vzduchu už je to příjemnější. V dáli vidím Materhorn, kam kdysi vylezl můj švagr, absolutní horolezecký amatér.


Mraky jsou však jen na východě, směrem k mému cíli žádný :( Zato tam mám poměrně silný protivítr. Jdu bojovat. Ostré nepříjemné stoupáky a sfoukávání zpět... Nakonec mne vyleká pohled na runway letiště. Už?? Než mi dojde, že tohle je jen místní, byť vyasfaltované, zpátky nahoru už se nevydrápu.


Ještě tracklog: XContest (9)