Kouzelná noc. Černý hrozivě rohatý dobytek chrastí ve strništi dva metry za našima hlavama.

Od svítání makáme na mém Avaxu. Práce nám jde pěkně od ruky, Víťa je nejen velmi zručný, ale těší se do vzduchu. Ješte prolítnout "nové" éro na mezi, koně se nestačí divit co se děje na jejich pastvině..., jedem, jedem, podmínky se zlepšují...

Nad hlavama se nám dělají neuvěřitelné věci: Kumuly, právě nad náma ty nejlepší! a hooodně vysoko! A tak hupky do vzduchu! Tomáš hlásí krávy přebíhající mu před autem, já hlásím 660m výšky, Víťa hlásí 3700 pod základnou. No paráda.

Ale jak to bývá: první vyhrání z kapsy vyhání... Obrovské začerněné plochy se mi nepodaří dosáhnout a pak už jen marně chytám bublinky.

Přistávám na celkem malou pastvinu, kde není žádný dobytek. Samozřejmě se to utrhne ve chvíli kdy dokončuji celý manévr, takže se to neobejde bez nějakých wingoverů. Uff, zvládl jsem to bezvadně, pochvaluju si. V tu chvíli uslyším dusot. Valí se na mne stádečko mladých černých býčků, ještě před chvílí pečlivě uschovaných pod stromy. "Kluci, já vám nenesu krmení...", nechápu ani jak se mi tak rychle v ruce udělal květák a valím pryč. Přeci s tím nemůžu utíkat rychleji než oni, a mihá se mi hlavou výjev z televize ze Španělska "běh s býky v ulicích". Ale já přeci JSEM ve Španělsku! Sláva, u plotu je záchranný kámen. Odrazový můstek a už se směji na ta černá telata za plotem:

Víťa zatím nabírá směr na Piedrahitu, vyhýbá se velkým rozlivům a převývojům a tak mu nezbývá než OPĚT PROTIVÍTR. Tři kumuly jej pokouší: co kdybys přeletěl ty hory na jihu, Co?? Neodolá nejen pokušení, ale ani protivětru. To co následuje, je docela pěkný kousek dobrodružství v horách.

Přespává v sedačce s padákem pod hlavou ve výšce 2100m/m


Tracklogy na XContestu:
Víťa popisuje své dobrodružství
Vlasta(16)