Vstáváme brzy. Ferdinanda rychle odvezeme do nemocnice - s tím řízením se dál nedá. Když budeme mít štěstí, třeba ještě stihneme dneska polítat!

Ještě na skok pro trenky které Víťa zapoměl na své včerejší přistávačce...
...Díky čemuž nás zastihává motopolicie, cože děláme na krajnici rušné cesty, a zdlouhavě nás vyslýchá. Nemůžu najít řidičák, sakra!! "Tak si s tím couvněte tady bokem!" naznačují zle. To neměl říkat! takhle odhalí náš nemocný volant a končíme... "Nějaké problemo?" "Neeee" odpovídáme horlivě. Nakonec nás zachraňuje vysvětlení toho co máme vzadu na kouli a že hledáme padlého pilota.
...Zatímco padlého pulota zablokoval býk na své loučče. Pilot se pokouší vyrážet vpřed s ohroným řevem a kryje se zpět za kamenem...
"Výborné ráno. Normálně v tuto dobu spíme", ulevuji si když nás konečně hodní policajti pouštějí. Kde ja ale Víťa? Má tady stát a nadávat kde jsme! Takže s Tomem utvoříme rojnici s vysílačkama v ruce. ...no už to nebudu dále rozebírat, byli jsme v opravně coby dup. I s trenkama.

Opravu už máme domluvenu. V jedné obci kterou jsme včera projížděli se na nás smál majitel servisu. Škodovka, jasný, vše bude OK. Klíčové slovo: "Maňána" (zítra).
Dnes se jeho tvář změnila k nepoznání. Posílá nás do značkového servisu škoda. Klíčová slova: "Můčo travácho" (moc práce). Ve značkovém si to umíme představit: cena, doba objenání dílu na stařičkou Felicii a oprava nebetyčná, Ne!
Tato vesnice se ale zřejmě specializuje na opravárenství, ve čtvrté garáži konečně nacházíme toho správného pracanta - srdcaře. Zlomilo ho vysvětlení toho co máme vzadu na kouli a pouští se do opravy i bez náhradního dílu. Věnuje se nám celá partička, včetně šéfovy dcery, která přihučela na Hondě CBR

Ani se nám nechce věřit že už kolem 13h můžeme odjet! Dokonce nám opravil i kvičící řemenici ;)

Hurá vyrážíme přeletět Extremaduru! No, kraj s výmluvným názvem.
První háček: Postupně jak nám jde o něco lépe lítání, horší se to se startovačkama. Najezdíme spoustu kilometrů a bez Googla bychom se nechytali vůbec. Tady to půjde! A když se startovačka posvětí velkou toaletní potřebou, bude úspěch zaručen. To co následovalo, jsem ale nečekal! Jakmile bylo vykonáno, zvedl se mi nad hlavou obrovský černý mrak několika stovek ptáků, směs supů sokolíků a jakýchsi kavek, a tem mrak ze začal majestátně vznášet k obloze poseté nádhernými kumuly.

Horečnatě se připravujeme, Víťa se okamžitě zvedá. Konečně jsem se zbavil všech bodláků ve šňůrách a jsem taky připraven. Namísto Tomáše s vlekadlem se ale dostavuje první Extremaduřan, postarší pán, který mi intenzivně cosi vysvětluje. Klíčová slova "privado", "policia" a mnoho dalších která si už bohužel nepamatuji. Je velmi sympatický a tak se snažím vyhovět jeho přání, sbalím si své paky a vypadnem odsud. Jeho druhé přání, aby Víťa okamžitě přistál, sbalil se a vypadnul taky, mu plníme ovšem jen tou koncovkou. Usmějeme se na něj a zamáváme mu. Jak milé setkání.
Je to dobré, na nebi teď máme naštěstí zvěda a ten odhaluje vynikající startovačku pro mne. Stačí jen prokličkovat asi 15km kamenitými úvozy mezi křivolakými zdmi, prodrat se s chudákem Ferdinandem gigantickými ostružiníky, odkud by nás v případě nějkého problému už nikdy nikdo nevytáhl a je to!

Je to dvoustovkové počasí jak vystřižené. Jen kdybychom nemuseli PROTI VĚTRU!

Já měl sice trable se startem, ale Víťa vyfasuje hru na přefukovanou na hřebínku a potom ještě přistání do prasečí ohrady. Byl rychlý. Takže s mými předvšerejšími býčky vedeme 2:0.

Já mám parádní večerní let, sice je to boj s větrem,

ale s úlevou přelítávám všechny ty pastvinolesy do oblasti krásných žlutých cest, tu se asi budeme vlekat zítra!

Vybírám si lom. To bude něco! Čistá voda po tolika dnech, kdy se pro samé lítání ani nestiháme umýt... Uaaa!

Jaké zklamání! Každý centimetr čtvereční obsahuje 100 ovčích bobků, Fuj! Dem se opít do té pastevecké vsi. Hmm! Je tam nečekaně živo, šest barů pěkná děvčata na korze...
No, věřili byste co vsechno se dá stihnout za jediný den?
Tracklogy na XContestu:
Víťa
Vlasta(18)