Ryby
Tak teda rybaření nám zrovna moc njde. Ivoš podle rad zkušených nakoupil spoustu octa aby naložil přebytky. Ale kde nic tu nic!

Ani pokusy vyfotit hejna létajících ryb selhávají. Přitom je jich taková spousta. Ještěže se občas nachytají samy, nalétají nám přímo na palubu a odtud putují rovnou do polívky.


Namísto ryb pozorujeme ve vodě zvětšující se množství těchto řas:

Přemýšlím nad tím jaký je jejich vývojový cyklus. Plují stále proudu a rostou, takže to budou ony, které se hromadí v Sargasovém moři a uvězňují nebohé zbloudilé lodě. Nabízí se představa že nějaká semena či semenáčky putují Golfským proudem severní cestou zpět aby se završil cyklus. Jak je to doopravdy?

Rybáře přepadá trudomyslnost! Tisíc mil a ani jedna ulovená ryba!!
Zde se nemohu nezmínit o dvoumetrovém žraloku který sežral nejlepší návnadu a po krátkém boji s ní zmizel v hlubinách. Jirkovi zanechal zbytek prutu a přezdívku Sharkkiller. Na mnoho dní poslední spatřená ryba, opomineme-li létavky. Začínají se objevovat příšerné teorie, že ryby odpuzují banány které zrají v podpalubí. Otřesná pověra.

Dva dny po snězení posledního banánu, kdy již není ani stopa v našich výkalech, HLE!! Nádherná zlatá doráda, vzápětí trojzubec.