Barbados míjíme, že je to tam moc masňácké, směřujme na Sant Vincent.

La Grace právě dnes slaví své první narozeniny! Umyjeme palubu, ustrojíme se,

s Vikim chystáme vlajkoslávu ze všech zemí kterýma La Grace proplula.

Vjíždíme do přístavu Kingstown,

kde jsou věichni úplně vpohodě, nějaká střílející loď s pirátskou vlajkou je nerozhází. Zato my se pečeme hodiny na slunci, než nás celně odbaví.


V přístavu je hezky,

na ulicích se prodává ve vánočních stáncích 85% rum, což mi připomíná Martinský trh ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde se v sychravém podzimu vesele opíjí celé město. Na loď se vracíme mnozí v pěkně zřízeném stavu. La Grace je oslavena!

Nocujeme v nádherné zátoce, kde nás hlídají kulisy z natáčení Pirátů z karibiku.

Mnozí z nás ale tráví těžkou noc, neb se nám do lodního šroubu zamotalo hrubé lano. Potápějící se část posádky použije veškeré úsilí a pilama i noži jej konečně druhého rána uvolňují.

Máme celý den, tak za pomocí místního autobusku vyrážíme do přírody, třeba se nám podaří vylézt na sopku.


Doplňujeme vitamíny chybějící po měsíci na moři. Na úpatí nacházíme fantastické grepy a další skvěle chutnající ovoce, jež neumíme pojmenovat. Na kokosy jdeme úspěšně kamením a rukama.

Ne a ne najít správnou stezku nahoru. Nakonec pronikáme do nitra ostrova občasným potokem.
>
Kolem je neproniknutelná jungle ze stromových kapradí, na jejichž kmeny si vzpomínám z otisků v kavinském uhlí jenž mi kdysi ukazoval děda. Shora hvízdají neviditelní tvorové a křičí ptáci. Je totální vlhko, na nás není suchá nit.

Místy se potok znořuje do podzemí, nad hlavami nám šustí prosvítající blanitá křídla tisíců netopýrů. Jinde se nám staví do cesty vysoké vodopády. Kdyby teď zapršelo, cesta nahoru i zpět by zanikla. Teď již je jasné, že na sopku nedorazíme. Jsme kdoví kde ve spleti potůčků, nad náma stometrové srázy, žerou nás nějaké muchničky a komáři.

Místy sledujeme v písku stupu "bosonoha". Nyní se nám ztrácí. Na vysoké skalní stěny kaňonu se nedostaneme. Kudy zmizel? Nahoře slyšíme štěkot psa. Nakonec nacházíme cestu bočním potůčkem a vynořujeme se z pralesa. Pár příbytků, spíše stanů, potkáváme se s pohodovými pěstiteli babánů a jiných rostlin...