Pokračujeme tedy nahoru po řece Paragua.

Zlatá naleziště jsme snad nechali za sebou a na řece zavládl klid.

Cestou již potkáváme jen indiány. Tenhle jednokmeňák je ze všech lodí nejhezčí.

"Naše hora"!


Ale přichází překvapení: "Hospoda na mýtince"
Náš indián velmi dobře věděl co dělá a dovezl nás ke snad jedinému bělochovi v oblasti. Ten si tu otevřel krám, kulečník, i pivo se u něj najde. Předpokládáme že tu dojíždějí i zlatokopové, ale ne dnes, kdy se dole dějí věci. Je dobře vybaven. Satelitní televize a telefon, radioamatérský transciever. Paráda. to je základna pro náš pokus o výstup!


Hostinský nás samozřejmě taky považuje za zoufalé zlatokopy. Dívá se na nás velmi neutrálně, přivolí ale, že si tu můžeme postavit stany. Postupně sušíme své věci, ukazuji mu své lítací fotky a padák. Nakonec uvěří, že nám o zlato opravdu nejde a je velice rád za společnost. I když nenacházíme společný jazyk.

Na první pohled vidíme, že nemáme šanci na postup přes džungli. A že pro bujný prales je pokus o slet asi vyloučen. Hospodský s naším indiánem nám tvrdí, že nahoru žádný chodník nevede a že se tam dá vylézt jen horolezecky, snad z jihozápadní strany. Tam ale víme, že je kolmá 800m stěna! A pak, samozřejmě, vrtulníkem. Nás ale zajímá severní strana, kde by se snad dalo postupně vylézt bez jištění, a tam pak návětrné východní srázy pro případný slet. Máme ale velké podezření, še místa pro slet, která SNAD nejsou zarostlá džunglí jsou součástí bonanzy. Kolem hory se navíc hledají i diamanty. Vůbec nemáme chuť se do něčeho zaplést se zlatokopy.

Jsme pěkně unaveni. Dáváme si šlofíka a v podvešer se zkusíme, jen tak pro test, zanořit do pralesa. Kvůli komárům i rostlinám oblékáme do dlouhého. Komáři tu naštěstí vůbec neútočí. Jsme samozřejmě ihned úplně mokří. Postup je dle očekávání velmi těžký. Patrik pak sklouzává do potoka, i v pohorách, a namočí při tom svůj Nikon tak že jej má za zničený. Ten to naštěstí ale přežil. Přežili jsme i my, a to i setkání s pořádným divokým prasetem. Potvrzujeme si, že bez pomoci domorodců to opravdu nemá smysl. To co jsme viděli a zažili nám bohatě stačí a my budeme rádi, když ve zdraví vyvázneme z vřavy dole.