Na malém výletě mezi lítáním ve Wyomingu.

Na hadí řece (Snake river) jse zažil tuto příhodu:
Byl nejvyšší čas opatřit si letenku směrem ku Panamě, vízum do Australie a jiné. Konečně jsem v oblasti kde dobře fungují data přes mobil. A tak zaparkuju auto ve stínu na břehu a tluču do klávesnice až se z ní kouří. U toho pozoruji občasné rafty. S letenkou zase stejná finta: Blíže nevysvětlený "problem při platbě Vaší Visa kartou". Při telefonickém řešení mi operátor sděluje že mezitím (10 minut) cena letenky poněkud stoupla... "Máte ještě zájem?" ...
Trvalo mi to vše tak dlouho, že jsem úplně vybil baterku v autě. No nazdar! Kable sice mám ale kde teď seženu pomoc? Vyběhnu na silnici, rychle, dokud se nesetmí. To pak nebudu mít šanci vůbec. Fajn, tady stojí auto, skládají si pruty nebo co. Prosím, nemohli byste... Vyděšený obličej američana v autě. Nakonec se nechá ukecat a sjíždí k řece. Když mu ukážu k lesu kde je ve stínu nešťastný Kremeš, šlápne na plyn a upaluje pryč. Má v sobě ale tolik slušnosti, že z okýnka křikne: Promiňte, manželka se bojí...
Naštěstí po řece připlouvá veliký rybářský člun s pořádným chlapem. Nabídnu mu pomoc při vytažení člunu na přívěs. On mi pak ochotně pomáhá s autem.

Bobři v Grand Tetonu.

Ráno dost foukalo, tak jsem byl v klidu. Ale k poledni se to uklidnilo a na obloze to vypadalo dobře. Tak valím do Jackson city. Je tu lanovka do hor a jsemp ředběžně domluvený s místními paraglidisty. Ráno ve větru jsem to vzdal nejen já, ale jak mi klásí hlídač parkoviště, i místní. Vystoupili, drbali se na hlavách a zas zmizeli. Teď, kdy se to uklidnilo, tu jsem jenom já. Sám. A směř větru je nepříznivě po kose a taky cena lanovky je nezanedbatelná. Vzdávám to.

V Jackson hole -velikém údolí se najdou každoročně tisíce jeleních shozů. Tahle brána je postavena z nálezů jediné sezóny.