Poslední šance na lítání, zkusím to v Nevadě, je tam vlekací místo v poušti, ve vyschlém jezeře nedaleko Las Vegas. Našel jsem si pěknou webovou stránku, kde vybízeli k připojení se k partičce, poslal nějaké maily, uvidíme..

Ještě most, naposled přes Colorado a vysoká přehrada Hower dam.

Hned pro vjezdu do Nevady vidím nádherné dust devily.


Na tom lítacím jezeře u Las Vegas to vypadalo podobně.

Vypadají děsivě, ale ve skutečnosti to jsou docela slabé stoupíky, jen mnoho prachu. Co mi ale chybí, jsou lítači. Ptám se na ně čtyřkolkáře, ten ale vůbec nechápe, je tam taky poprvé.

Chvíli si fotím dustdevily a pak odtáhnu s nepořízenou směr Las Vegas.

Ve zpětném zrcátku zahlédnu policejní auto. Nepříjemný pocit blížící se pokuty. Ale ne, vždyť jedu slušně, a ještě mne předjel šílenec s cisternou. Začíná blikat, tak zastavuji. Dlouho, předlouho se nic neděje, tak vylezu z auta, třeba se to vůbec netýká mne.
Ale týká! Seběhne se jich ke mne celá skupinka, jeden mi drží ruce za zády, další mne prohledává, ostatní nachystané bouchačky. A má u toho pořádnný strach. Úplně se klepe! To už fakt přeháněnjí. Co se děje? Ptám se. Ohlídnu se zpět a vidím čtyři policejní a páté šerifovo auto. To mne rozesměje. To je jen kvůli mně? Tolik aut na jednoho dvoukvítka? Směji se nahlas. Můžu si vás vyfotit? Konečně pochopili koho mají před sebou a trochu pookřejí. Ale ne tak jako brazilští usměvaví policajti. Tak moc zase ne. A prohledávají neustále auto, podle nich zřejmě plné trhavin. Prý dostali hlášení z nich nakonec vytáhnu.
A jestli prý jsem se převlíkal? No jasně, do tohodle slušnějšího oblečení do města odpovídám. Konečně mi dochází, že to ten čtyřkolkář. Chudák jeden vystrašený. Já se z těch ubohých američanů snad rozpláču. Tohle že je ten národ pionýrů a odvážných dobyvatelů vesmíru? Co se to s vámi stalo? Ještě že tu máte indiány jako je David nebo Navahové, třeba vás zachrání...
Nakonec je s nima řeč, dojde i na to focení, bohužel ale šerif a dva další mi mezitím ujeli. A taky mi potvrdili že se tu lítá ale stejně mne neuměli nasměrovat ani na nějakého komerčního tandemistu.

Bubububu!

Las Vegas je bláznivé město. Jasně že jsem o něm mockrát slyšel. Ale jsem skeptik a čekal jsem že uprostřed normálního města bude pár podniků které jsou pořád dokola fotografovány a zabírány do filmů. Ale když to člověk vidí na vlastní oči, tak se ani nechce věřit.


Rychle vypadnu, tohle není pro mne.

Zato v poušti se mi líbí. Větrná eroze funguje stejně jako na Sahaře, na Altiplanu nebo třeba na Kalahari.