Víme, že marina před kanálem "Shelter bay" je naproti přístavnímu městu Colon. Pro jistotu, po zkušenosti s chudinskou čtvrtí v Panama City, se před odjezdem v hostelu ptáme recepčni, zda je to bezpečná oblast. Ano, naprosto bezpečná, zní okamžitá odpověď.

Po vystoupení z chickinbusu nám ale povisne čelist. Vybydlené, hrozné. Ploužíme se na promenádu na nábřeží, kde doufáme v nějakého přívozníka do maríny naproti.

Nikdo neví o žádné maríně, žádné čluny tu nejsou. Rozmlícená nabřežní kolonáda si už ani nevzpomíná na své zašlé dobré časy. Bronx. Potupně mizíme taxikem. Těžký úkol, jako gringové máme nárok platit 10x vyšší cenu. A kolem zálivu je to do mariny zhrun 25km.

Nakonec to zvládneme. Projíždíme ozbrojenou vojenskou hlídkou. Marina je totiž umístěna v bývalé americké základně. (Opuštěné samozřejmě v roce 1999 kdy byl průplav podle dohody předán Panamskému státu.) Jiný svět, naprosto izolovaný od nešťastného Colonu naproti. Blíží se pořádná bouřka. Což není vůbec špatně, u piva pod střechou navazuji první kontakty.


Velký problém: ubytování v marině stojí "jen" 100 $ :((
Pro dnešek se zastrčíme ve spacákách a pod moskytiérou do altánku. Kupodivu nás patrolující hlídky nechaly na pokoji. Tohle je ale řešení jen pro jednou. Příště, ař se tu vrátím to musím vyřešit chytřeji.

Vzpomínám si z příprav na překonání Darien gapu, že jacísi převozníci mají základnu v jakémsi velmi levném hostelu někde tady na karibském pobřeží. ...Dohledáváme to, výborně, je to v Portobelo, nedaleko. Vyvěsím plakátky a jedem tam. Pár dní se budu věnovat informacím na webu, taky se musím chystat na Austrálii...

Portobelo, to je úplně jiná! Klidná vesnice, bývalá španělská pevnost, hostel je úplně parádní.

Kolem je šťavnatá jungle, internet funguje, tohle bude dobrá základna. Odsud můžu pravidelně vyrážet levným autobusem do mariny za Colonem. A navíc zjišťuji že se zde stahují skippeři z okolí na pivo a rum!

Povšinměte si že kamenivo jsou korály..
Všude tady jsou korály. A my nemáme šnorchl. Plán, že jej opatříme ve výletnickém přístavu Colon poněkud nevyšel :)

Místní děvy nás zaujímají svou krásou, některé pak svou velebností.

v nedaleké vesnici mají málo místa pro kriketové hřiště. Tak to nalajnovali i přees hlavní silnici.

Uvolněná atmosféra, povšimněte si spících zvířátek an třetím snímku.

Zvířátka, neznámé plody, květy, teplo, vlhko...