Tož vyrazíme do kraje! Auto už jakž takž jede, civilizace na západ od nás ještě nějaká je, jdeme na to.

Jižní slabý vítr, bezoblačná, zkusíme to z letiště. Peter nám dělá zázemí, pohlídá radioprovoz a bude variovat případné letadlo. Žádné se ovšem nekoná.

Podmínky jsou velmi slabé, přesto se oba chytáme napoprvé. Díky Amazonko!
Loučíme se s klokaní přehradou v dáli, určitě ještě budeme vzpomínat na chladivou čistou vodu ve vyprahlém vnitrozemí.

Termika je nevyzpytalená, hodinu bojuji na zalesněném vršku v příšerných bublinkách a s dotírajícími orly. Beny mi jde pomoci a málem tam zůstává nadobro.
Pak se rozdělujeme, Benymu dochází baterky ve vysílečce, tak nechápu kam odlétá. Snad chce uzavřít trojúhelnák a vrátit se za Amazonkou.

Já mezitím sleduju hřbet a přemýšlím jak přeskočit údolí řeky, kde to bude jistě protahovat. Vymyslím plán, proti větru na hřbítek vlevo, snad něco naberu, a když tak skok pro nějakou závětrnou bublinu. Plán vychází: naberu tak na okopání šišek a závětrná bublina mne přenese sotva přes řeku. Poslední šance na hřbítku napproti vynáší sotva rozhánění stádečka klokanů.

Přistání je ale malebné.

Jem u asfaltky, tady mne Amazonka snadno dohledá podle SPOTu. Jdu v tom vedru samozřejmě k řece, vzdálené dva tři kilometry. Ani se nesnažím stopovat všechny tři projíždějící auta. Jaké je mé překvapení, když jedno auto zastavuje a v něm sedí Beny! :)
Nádherné táboření u chladivé řrky. Co víc si přát?

Zítra si tu najdeme nějakou startůvku a poletíme v příznivé větru na západ..

Tracklogy našeho cca 45km dlouhého přeletu na XContestu: Vlasta - let(59), Beny.