Juchůůůůů vyklouzne mi z úst nekontrolovaně jakmile přejíždíme most ze Singapurského ostrova do Malajsie. jsme v Ásii, jsme na stejné pevnině jako je náš domov! Vše vypadá optimisticky. První razítka do CARNETu, velmi přívětiví celníci. Teď už stačí jen vyřídit hromadu víz a ujet pár desítek tisíc kilometrů, a jsme doma..


Na první pohled je jasné že jsme se ocitli v docela rozvinuté zemi, jako je leckterá evropská. Dálnice, auta, poplatky. I když mnohá obydlí jsou jen velmi prostá.

Všude nás vítají spoustou vlaječek, místy přes ně není vidět ani na tabule a okolní krajinu.
Jsou to prostředky volební kampaně. Brzy je nám jasné, že volby tu vyhrají váhaři, neboť natiskli dva a půl miliónu vlaječek a to vyvlaje z hlavy jakékoli pochybnosti o síle strany!

Ani zelenopuntíkáři na tom nebudou zle, A rakeťáci též nejsou bez šance.


Čínský budhistický chrám. Zastavuji u cesty. Barvy! Stará číňanka mne zatahuj dovnitř. Jen se pojď podívat! Uvnitř, pod nádhernou výzdobou, se starší pán dívá na televizi. Opodál hoduje nějaká rodinka. Tenhle budhismus vypadá mile tolerantně, posvátná úcta není nutná :)Melacký průliv.
Na obzoru se pomalu šinou lodě z a do Singapuru, jako páternoster jedna za druhou.

Přemýšlím nad tímhle pověstným průlivem, jemuž se kvůli pirátům vyhýbají jachty. Zdá se mi to úplně padlé na hlavu. Průliv je tu široký jen pár desíteek kilometrů. Doma jsem si představoval že je obklopen močály a pralesy, kde se piráti snadno ztratí. Ale tady je normální civilizace! Tak kurňa proč tenhle bohatý stát nedokáže po dvacet let postavit pobřežní stráž?
Učitel na Javě míní, že pirátský podnik nepochází ani z Indonésie ani z Malajsie. Prý jsou svědci, kteří tvrdí, že zdejší piráti mají africké rysy. Snad jde dokonce o společný podnik se tím všeobecně známým Somálským, operujícím v Rudém moři..!


Trávíme tu pár dní v malé pronajaté chatce. Snažím se vypotit ze singapurské chřipky a docela to jde. Pak se můžeme pustit do Kuala Lumpur a dále za Hrunem..


Krabi a lezci (potápějí se do vzduchu se zásobou vody v naditých ústech)

a bájní obrovští korýši ostrorepi! Tahle zvířátka jsou moje vytoužená. A teď se tu nahánějí v milostných hrátkách.