Valíme do Vientianu, hlavního města Laosu.

Docela neobvyklým tempem. Zhruba 600km za dva dni, to by byl při stavu zdejších cest výkon i pro ty, co se cestou tolik nekochají..

Proč?
Musíme být na Vitnamské ambasádě do čtvrtka, aby se čekání na vízum neprotáhlo o další týden.

Jsme tu. Docela pěkné a nijak zvlášť veliké hlavní město.


Na ambasádě to bylo příšerné. Sice jsme po zbytečném čekání a vysokém poplatku uspěli a v pondělí si půjdeme pro víza (hurá!), ale tak odporně povýšenecký přístup k nám klientům, to jsme ještě nezažili. A to pamatuju i ruské oficíry za Brežněva. To byly otrávené xichty. Horší než všechny hajzlbáby světa dohromady. Bleeé! Poprvé co znám Amazonku jsem ji musel krotit a držet tu jinak milou a trpělivou osůbku aby nepřeskočila přepážku a nevyškrábala těm vietnamským byrokratům oči.
Ale máme to vyřízené a jdeme si užít města.

Mekong. Je čím dál tím mohutnější.Kapličky, dobrý bysnys.


No tohle je speciální samoděl. Schválně si proklikněte levou fotografii a hádejte čeho že to je vytuněnec. Na pravé uvidíte.


Mírně jsme přehodnotili plán. (Ten z minulé bubliny.)
Vracet se na severní hraniční přechod s Vietnamem je příliš daleko. Tu cestu jsme právě absolvovali a v případě neúspěchu ji budeme muset absolvovat i potřetí. Uvažujeme ještě o jednom přechodu zhruba ve středu Vietnamu. Tady bychom to měli blíže do krajského úřadu pro vyřizování papírů pro Tondu.
Ale nakonec vyhrála varianta jet do Kambodži a pokusit se o realizaci plánu na hlavním přejezdu do Saigonu (tj. Hočiminova města) z Kambodži. Tam snad bude proces s cizími auty běžnější.. Pokud uspějem a odešleme Tondu do Ruska ze Saigonu, zbude nám alespoň týden na procestování Vietnamu z jihu na sever. A pokud ne, budeme pokračovat v boji v Kambodži s ústupovou cestou do Bankoku, či v nejhorším zpět až do Singapuru.

Tak jedem.
Asfaltka se na jih od Vientianu rychle rozpadá a mění v rozbitou a bahnitou hrůzu. Tonda si ale v pohodě poskakuje po výmolech.


Typické výjevy ze silničního provozu.

Jeden z nejsuprovějších vynálezů z téhle země. Elegantní odpaďáky z recyklovaných pneu.

Cestou míjíme nový most přes Mekong a hraniční přechod do Thajska.

V jednom městečku nacházíme čtvrť skrblíkov.