Jedeme na jih. Gobi.
Zásadní problém s převládajícími západními větry v Mongolsku jsem řešil od samého počátku, kdy mne tahle bláznivá cesta napadla. Hledal jsem nějaké jižnější alternativy, ale nenašel a nakonec to dopadlo podle toho úplně prvního scénáře z "pohádky na dobrou noc pro Kocura", tedy přes Mongolsko. A tak teď, cestou na jih, uprostřed země, mám šanci alespoň poodletět bokem trasy na východ. Potřebuju mít jen štěstí na nějaký klidnější ale termický den. Tenhle je nádherný ale fouká moc.

Modlitební mlýnek z Ulambátarského tržiště.

Ráno po noclehu na malém pahorku.

První ranní navštěva.

A hned návštěva druhá. Skončila se na fajném čaji v jurtě.

Žeby dnes?

Velký orel - jak by se s ním společně létalo ve stoupáku?
První dust-devily, funguje to!

Beránky nahoře, beránky dole...

Auta na objížďce kolem stavby nové asfaltky.

A zase fouká moc :(

Krásný večer.

Spousta krás kolem nás.


Tak dnes!

Dlouho se chystáme, vše oživit a zkontrolovat. Pro jistotu nabaluji plnou zásobu vody, spacák i stan. I když nepředpokládám víc než krátký let na západ podél cesty se snadnou orientací podél elektrického vedení. Telefonní signál tu ale není, civilizace daleko.
Váhám, je to silné, nechci riskovat, jsem už přeci jen postarší pán. (Ode dneška lítám v kategorii senior:) Ale nakonec jdu.

Ve vzduchu se mi ale nelíbilo. Turbulentní jak sviňa, točit se to nedalo. Na focení nebyl čas, hlídal jsem padák nad hlavou a hned šel na přistání. Tož tak.

Na druhém snímku je opět důkaz o tom, že Tonda je ve skutečnosti koráb.

Tracklog na XContestu - jen tak, do sbírky.

Další kouzelný nocleh v Gobi.


Večernice a ranní prachy.